Zamknij

Pijana "opiekowała" się 3-letnią córką. Dziecko wyszło na dwór w krótkim rękawku [WIDEO]

Redakcja
30.03.2018 21:47
Częstochowa
fot. KMP Częstochowa

Do 5 lat więzienia grozi nieodpowiedzialnej matce, która będąc pod wpływem alkoholu, nie zauważyła, że jej 3-letnia córka biega po ulicy w krótkim rękawku. Dziewczynkę zauważyli przypadkowi przechodnie.

O sprawie możemy przeczytać na stronie częstochowskiej policji. Do jednego z częstochowskich komisariatów przyszło zgłoszenie dotyczące małej dziewczynki. Dziecko biegało sobie, pozostawione zupełnie bez opieki, po chodniku przy ulicy Katedralnej. Zaopiekowali się nią przechodnie, widząc, że 3-latka ma na sobie jedynie koszulkę z krótkim rękawkiem, pomimo bardzo niskiej temperatury panującej na dworze.

Gdy funkcjonariusze policji dotarli na miejsce, okazało się, że dziewczynka wymknęła się z mieszkania w jednej z pobliskich kamienic. W tym czasie znajdowała się tam jej matka, która wraz ze znajomą spożywały alkohol. Kobiety nie zauważyły, że córka jednej z nich wyszła na ulicę.

Zobacz także

Badanie alkomatem wykazało obecność aż 4 promili alkoholu we krwi 34-letniej matki dziewczynki. Natychmiast trafiła ona do izby wytrzeźwień. "Po wytrzeźwieniu nieodpowiedzialna matka zostanie doprowadzona do Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe, gdzie usłyszy zarzut narażenia dziewczynki na utratę życia i zdrowia. Za przestępstwo to grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności" - czytamy.

RadioZET.pl/KMP Częstochowa/MP