Zamknij

Najechał na leżącego na jezdni, po czym uciekł. Śmiertelny wypadek w centrum miasta

06.07.2022 14:13
Częstochowa
fot. KMP Częstochowa

Policja z Częstochowy pod nadzorem prokuratora prowadzi postępowanie ws. wypadku, do którego doszło w środę nad ranem w centrum miasta. Wstępne ustalenia wskazują, że kierujący mercedesem najechał na leżącego na przejściu dla pieszych mężczyznę. 

Jak podała swojej stronie internetowej Komenda Miejska Policji w Częstochowie, w środę tuż po godz. 4 nad ranem w centrum miasta - dokładnie przy al. Wolności - doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Wstępne ustalenia wskazują, że 42-letni kierujący dostawczym mercedesem najechał na leżącego na pasach mężczyznę o nieustalonej dotąd tożsamości. Ten w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu.

Wypadek w Częstochowie. Najechał na leżącego na jezdni i uciekł

Kierowca mercedesa po zdarzeniu nie zatrzymał się i odjechał. Policjanci szybko ustalili jego dane i dokonali zatrzymania na terenie dzielnicy Raków. Podczas interwencji policyjnej mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu - w organizmie miał 0,32 promila.

Policja pod nadzorem prokuratora ustala teraz dokładny przebieg oraz okoliczności tego zdarzenia. Poszukuje również świadków bądź osób, które posiadają jakiekolwiek informacje o zmarłym mężczyźnie lub wypadku. Apel policji dotyczy zwłaszcza kierowcy konkretnego pojazdu. 

"Poszukujemy kierującego białym iveco, który ominął leżącego na pasach mężczyznę ok. godz. 4 przy Alei Wolności 8 zaraz przed tym, jak najechał na niego kierujący mercedesem. Zwracamy się o pilny kontakt z najbliższą jednostką policji lub z dyżurnym miasta pod numerem 478581255" - przekazała Polskiej Agencji Prasowej oficer prasowa KMP w Częstochowie podkom. Sabina Chyra-Giereś.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/KMP Częstochowa

C