Zamknij
Częstochowa. Tłumy motocyklistów na Jasnej Górze w czasie pandemii
  • mid-21411048
  • mid-21411046
  • mid-21411059
  • 5 Zobacz
fot. PAP/Waldemar Deska

Tysiące motocyklistów wzięło w niedzielę udział w mszy świętej w intencji bezpiecznej jazdy na Jasnej Górze w Częstochowie. Obostrzenia pandemiczne nie odstraszyły pasjonatów dwóch kółek. Organizatorzy zastrzegali, że będą przestrzegane obostrzenia przeciwepidemiczne.

Ogromne tłumy motocyklistów z całej Polski w Częstochowie. Pasjonaci dwóch kółek zjechali w niedzielę na Jasną Górę, by uczestniczyć w mszy świętej w intencji bezpiecznej jazdy.

Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, w ramach XVIII Motocyklowego Zlotu Gwiaździstego im. ks. Peszkowskiego. Wspólną modlitwą wierzący właściciele jednośladów z całej Polski oficjalnie rozpoczęli kolejny sezon.

Częstochowa. Tysiące motocyklistów na mszy w intencji bezpiecznej jazdy

Motocykliści zaczęli gromadzić się w Częstochowie już przed godz. 9. Główne wydarzenie dnia, msza święta, rozpoczęła się o godz. 11. W jej trakcie poświęcono motocykle.

Stowarzyszenie apelowało do uczestników o przestrzeganie zaleceń "sanitarno-epidemiologicznych", dotyczących posiadania maseczek i zachowania dystansu. Fotorelacje zdjęciowe dowodzą jednak, że trudno było dziś zachować na Jasnej Górze bezpieczne odległości.

Internauci są podzieleni w sprawie wydarzenia, które zgromadziło w dobie trzeciej fali tysiące ludzi. "Inaczej nie można? W Częstochowie w szpitalach brakuje miejsc dla chorych potrzebujących natychmiastowej pomocy!" - skomentowała jedna z użytkowniczek Facebooka. Kolejny internauta wspomniał, że w dużo mniejszej grupie motocyklistów został niedawno ukarany przez policję pod miastem, na polanie leśnej. W kontekście dzisiejszej mszy dodał: "Jakby tak tam zebrać po 50 zł, byłoby na leczenie, ale tam zbierają na tacę" – skwitował podwójne standardy.

RadioZET.pl/PAP