Zamknij

Częstochowa. Wybuch gazu w samochodzie. Dwie osoby zginęły

26.07.2021 17:17
Częstochowa. Wybuch gazu w samochodzie
fot. PAP

Dwie osoby nie żyją, a jedna została ranna w wyniku wybuchu gazu w samochodzie w Częstochowie. Służby zarządziły ewakuację w promieniu 200 metrów.

Do wybuchu gazu w samochodzie dostawczym w Częstochowie doszło w poniedziałek przed godziną 16. Służby otrzymały informację o eksplozji w pobliżu sklepu spożywczego przy ulicy Wrocławskiej w dzielnicy Parkitka - otoczonej przez domy jednorodzinne.

Częstochowa. Wybuch gazu w samochodzie. Dwie osoby zginęły 

Kamil Dzwonnik z Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie przekazał w rozmowie z Radiem ZET, że służby przeprowadziły ewakuację w promieniu 200 metrów od miejsca wybuchu. Do tej pory z okolicznych domów ewakuowano blisko 70 osób.

Obecnie trwa chłodzenie nienaruszonych butli, aby nie doszło do kolejnej eksplozji. Akcja strażaków może potrwać jeszcze kilka godzin

Częstochowska straż pożarna potwierdziła na Twitterze, że w wyniku wybuchu butli z acetylenem zginęły dwie osoby. Na razie służby nie podają szczegółów dotyczących ofiar. Nie wiadomo, czy jest wśród nich kierowca samochodu czy przechodnie. Na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej. 

Zobacz także

RadioZET.pl