Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czterolatka wezwała pogotowie do nieprzytomnego ojca. Ratownik wspinał sie po balkonach

06.06.2018 20:56
xxx wiadomosci

Czterolatka zadzwoniła pod numer 112, informując dyspozytora o tym, że jej ojciec leży nieprzytomny. Po chwili lekarz zielonogórskiego pogotowia Robert Górski wspinał się po balkonach, aby wejść do mieszkania.

Ratownik fot. Youtube

Dyspozytor spytał przestraszonej dziewczynki, jak się nazywa i gdzie mieszka, jednak nie uzyskał odpowiedzi. Natychmiast sprawdzono, skąd zostało wykonane połączenie i na miejsce pojechali ratownicy w karetce.

Ratownik wspinał się po kratach

Na miejscu nikt się nie odzywał, a sąsiedzi mówili, że nie ma z lokatorami żadnych kłopotów. Nie wiedzieli też nic o ewentualnych problemach zdrowotnych osób z mieszkania. Mijał czas, a sytuacja stawała się coraz bardziej dramatyczna. W końcu dzielny ratownik nie zważając na niebezpieczeństwo, wspiął się po kracie i balkonie bloku na os. Leśnym w Zielonej Górze.

Nieprzytomny mężczyzna

Okazało się, że pomoc przyszła w ostatniej chwili. – W środku zobaczyłem leżącego na kanapie nieprzytomnego człowieka. Mężczyzna był już siny z niedotlenienia. Nie było z nim żadnego kontaktu – opowiada R. Górski, dodając, że przez cały czas, dziecko przebywało w drugim pokoju, nie odzywając się ani słowem. Chory zielonogórzanin trafił do szpitala na OIOM.

Ratownik opowiedział o wszystkim przed kamerą:

RadioZET.pl/poscigi.pl/gazetalubuska.pl/strz

Oceń