Zamknij

Czteroletnia Eileen zaginęła na granicy. Córka uchodźców była ubrana w czerwoną kurtkę

07.12.2021 18:30

Czteroletnia Eileen zaginęła na granicy polsko-białoruskiej. Trwają poszukiwania dziecka uchodźców z Iraku. Dziewczynka ostatni raz widziana była po polskiej stronie w okolicach Nowego Dworu.

zaginęła 4-letnia Ellen
fot. AA/ABACA/Abaca/East News/Grupa Granica

Na polsko-białoruskiej granicy zaginęła 4-letnia dziewczynka. Eileen jest dzieckiem uchodźców z Iraku. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", w nocy z poniedziałku na wtorek 4-latka była widziana w okolicach Nowego Dworu.

Rodzice dziewczynki zostali zawróceni przez Straż Graniczną do linii granicy, a dziecko zostało po polskiej stronie. Wiadomość od zrozpaczonych migrantów z Iraku otrzymali aktywiści z Grupy Granica. O zaginięciu zostało poinformowane PCK i polskie służby. Interweniował też rzecznik praw obywatelskich. Podlaska Straż Graniczna wszczęła poszukiwania.

Czteroletnia Eileen zaginęła na granicy z Białorusią. Trwają poszukiwania

Eileen ma na sobie czerwoną zimową kurtkę i ciemne śniegowce w gwiazdki. Białoruscy pogranicznicy mieli zniszczyć telefony rodziców, na których były inne zdjęcia ich córki - informuje Onet. Podczas zawrócenia migrantów na Białoruś dziecko miało być z inną osobą, dlatego nie zostało złapane przez pograniczników. Dziewczynka była widziana ostatni raz w okolicach Nowego Dworu.

- Została tam ujawniona 6-osobowa grupa cudzoziemców, ale nie było w niej żadnego dziecka. Działania prowadziliśmy również z powietrza, z drona, z termowizją, więc widzielibyśmy, jeśli byłyby tam osoby, które się od tej grupy oddaliły - mówiła rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Jak dodała, cały teren był przeszukiwany i rano, i w ciągu dnia. - Wszystkie placówki mają to na uwadze. Dron znajdował się powietrzu przez kilka godzin, ale nikogo nie znaleźliśmy, żadnych osób w pobliżu nie było. Natomiast miejscowość o takiej nazwie - Dubnica Kurpiowska, w okolicy której to dziecko zostało zagubione - leży po stronie białoruskiej - przekazała.

Liczy się każda chwila, ponieważ temperatura we wtorek ma spaść do minus 11 stopni.

loader

RadioZET.pl/"Gazeta Wyborcza"/Onet