Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Starsza kobieta cztery dni leżała na podłodze. Pomógł jej policjant

21.12.2018 15:40
xxx wiadomosci

Samotnie mieszkająca 79-letnia mieszkanka Krosna przez cztery dni leżała na podłodze w swoim mieszkaniu. Kobieta nie mogła sama wstać i wezwać pomocy. Pomógł jej dzielnicowy wezwany przez sąsiadów kobiety. Seniorka trafiła do szpitala.

Starsza kobieta cztery dni leżała na podłodze. Pomógł jej policjant fot. LUKASZ SOLSKI/East News

Jak poinformował oficer prasowy krośnieńskiej policji st. asp. Paweł Buczyński, dzielnicowy osiedla Markiewicza w Krośnie, został powiadomiony, że jedna z mieszkanek bloku przy ul. Powstańców Warszawskich nie wychodzi z domu od kilku dni. Policjant poszedł na miejsce, ale mimo wielokrotnego pukania do drzwi nikt mu nie otworzył i nie było też słychać żadnych dźwięków dobiegających z wnętrza mieszkania.

„Seniorce mogło się coś stać”

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Mieszkanie kobiety jest na parterze bloku. Policjant wszedł na balkon, jednak drzwi i okna były szczelnie zamknięte, a zasłony uniemożliwiały jednoznaczną weryfikację, czy starsza kobieta przebywa w swoim mieszkaniu, czy też nie. Policjant podjął decyzję o konieczności wejścia do mieszkania, gdyż istniała obawa, że seniorce mogło się coś stać – wyjawił Buczyński.

Od czterech dni leżała na podłodze

Wezwani na miejsce strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu sforsowali drzwi do mieszkania. W jednym z pomieszczeń leżała wycieńczona 79-letnia kobieta.

– Seniorka twierdziła, że przewróciła się i od czterech dni leżała na podłodze. Nie mogła wstać o własnych siłach i była unieruchomiona – poinformował oficer prasowy.

Kobieta została przewieziona do szpitala.

– Dzięki zdecydowanemu działaniu dzielnicowego nie doszło do tragedii i starsza kobieta na czas otrzymała pomoc – dodał Buczyński.

Policja apeluje, aby zwracać uwagę zwłaszcza na ludzi starszych i samotnych w najbliższym otoczeniu, czy nie potrzebują pomocy, o którą nie mogą poprosić, i aby nie pozostawać obojętnym.

RadioZET/PAP/JZ

Oceń