Zamknij

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki to rodzina? Interesujące odkrycie

Redakcja
11.12.2017 11:54
Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki to rodzina? Interesujące odkrycie
fot. PAP

Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński są spowinowaceni? Tego sensacyjnego odkrycia dokonał genealog Marek Jerzy Minakowski (Wielcy.pl i Sejm-Wielki.pl).

Doszukiwanie się więzów krwi między osobami publicznymi to nie lada gratka dla fanów genealogii. Portal zapisz.org cytuje odkrycia Marka Jerzego Minakowskiego, który zajmuje się genealogią.

Ewentualne pokrewieństwo jest bardzo dalekie, dlatego też ciężko rzetelnie zweryfikować badania. Warto jednak prześledzić tok rozumowania i proces dedukcji, który doprowadził do tak zaskakujących wniosków.

"Owszem, panowie: prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i prezes Jarosław Kaczyński należą do wielkiej rodziny liczącej obecnie 835.000 osób." - pisze na swoim blogu Minakowski. "Po pierwsze zatem, szwagier premiera Mateusza Morawieckiego, p. Marek Rudnicki, to kuzyn prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Ich wspólnym praprapradziadkiem był Szymon Olszowski, urodzony w 1798 r. w Woli, zmarły 1882 w Niewiadowie" - pisze dalej.

Rozszerzoną wersję analizy Minakowskiego publikuje portal zapisz.org. 

"Mąż siostry przyszłego premiera jest bowiem potomkiem Szymona Jakuba Olszowskiego z Olszowy herbu Prus, który z kolei jest praprapradziadkiem (od strony matki) Jarosława Kaczyńskiego herbu Pomian" - czytamy na portalu. Szymon Jakub Olszewski poślubił Agnieszkę z Grubskich. Z tej rodziny wywodzi się Jadwiga Kaczyńska. Badanie ma dowodzić, że przyszły premier jest spowinowacony przez męża swojej siostry z prezesem Jarosławem Kaczyńskim. 

RadioZET.pl/minakowski.pl, zapisz.org/KM