Zamknij

Czy Polsce grozi atak terrorystyczny? Komentarz Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Redakcja
03.04.2017 19:45
BBN
fot. Wikipedia.org

Prawdopodobieństwo zamachu terrorystycznego w Polsce jest niższe niż w innych krajach, jak Francja czy Wielka Brytania, co nie oznacza, że ryzyka nie ma - ocenił szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

Zagłosuj

Czy czujesz się bezpiecznie w Polsce?

Liczba głosów:

Soloch, pytany w TVP info o poniedziałkowe zamachy bombowe w Petersburgu, powiedział: - Na razie mamy do czynienia ze spekulacjami, poczekajmy na więcej informacji. Ten zamach pokazuje, że Rosja również jest narażona na zamachy terrorystyczne, niezależnie od tego, jakie byłoby źródło tych zamachów.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

W wybuchu w metrze w Petersburgu zginęło w poniedziałek co najmniej 10 osób, a ok. 50 zostało rannych. Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej wszczął śledztwo dotyczące aktu terrorystycznego. Według mediów, kamery w metrze sfilmowały mężczyznę, który mógł być sprawcą wybuchu.

Zobacz także

Soloch poinformował, że w związku z sytuacją w Petersburgu BBN analizuje informacje, monitoruje zewnętrzne media, a także "zbiera informacje od instytucji, które są odpowiedzialne za zbieranie takich informacji". Zaznaczył, że BBN jest w kontakcie z "szefami wszystkich służb w naszym kraju". - Naszym zadaniem jest dostarczanie przede wszystkim informacji w tym zakresie panu prezydentowi, jednocześnie ewentualnie służenie swoją opinią organom rządowym - dodał.

- Prawdopodobieństwo zamachu terrorystycznego jest niższe niż w wielu krajach, takich jak chociażby Francja czy Wielka Brytania, co nie oznacza, że ryzyka nie ma. Co nie zwalnia nas z konieczności monitorowania sytuacji - powiedział Soloch.

RadioZET.pl/PAP/DG