Czy jesteś za rezygnacją ze zmiany czasu? [SONDA]

Redakcja
29.03.2017 07:00
Czy jesteś za rezygnacją ze zmiany czasu? [SONDA]
fot. Flickr

Trwa zbieranie podpisów pod petycją Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE w sprawie rezygnacji z przymusowego przestawiania zegarków. Przez cały dzień w środę na antenie Radia ZET i na radiozet.pl dyskutujemy na ten temat. Zachęcamy też do wzięcia udziału w sondzie: czy jesteś za rezygnacją ze zmiany czasu.

Zagłosuj

Czy jesteś za rezygnacją ze zmiany czasu?

Liczba głosów:

Nie tylko Polacy przestawiają zegarki co 6 miesięcy. Łącznie robi tak aż 70 krajów na świecie, w tym prawie wszystkie państwa europejskie. Na starym kontynencie "zabawa" ze strefami czasowymi nie dotyczy jedynie Islandii, Białorusi i Rosji. 

Na innych kontynentach zmiana czasu nie jest aż tak popularna. W Afryce zegarki przestawia się w Maroku, Libii i Namibii. Na Bliskim Wschodzie zmiana występuje w Izraelu, Syrii i Iranie. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku to, czy mieszkańcy przestawią zegarki zależy od decyzji konkretnych regionów. W Ameryce Południowej rozróżnienie na czas zimowy i letni obowiązuje w niektórych regionach Brazylii, Chile, Paragwaju i Urugwaju. 

Zgodnie z przyjętym rozporządzeniem, wskazówki zegara przestawiamy w ostatnią niedzielę października (zmiana czasu na zimowy) i ostatnią niedzielę marca (zmiana czasu na letni).

RadioZET.pl/KM