Zamknij

Niedziele handlowe 2020. Czy jutro sklepy będą otwarte?

10.10.2020 09:48
obostrzenia w sklepach
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Czy 11 października to niedziela handlowa, a sklepy będą otwarte? Ci, którzy planowali tego dnia zakupy, będą zawiedzeni. Od 2020 roku zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Niedziela 27 września nie jest  niedzielą handlową, sklepy będą więc zamknięte. Otwarte mogą być tylko placówki, w których za ladą staną ich właściciele. Pamiętajmy jednak, że w sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego związane z rozprzestrzeniającym się wciąż  koronawirusem: maseczki i dostęp do rękawiczek jednorazowych i płynów dezynfekcyjnych.

Zobacz także

Niedziele handlowe w 2020 roku

Przypomnijmy, że od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. Z siedmiu tegorocznych niedziel handlowych pozostały dwie, i to dopiero pod koniec roku – 13 i 20 grudnia. Cały kalendarz niedziel handlowych 2020 publikujemy poniżej:

kalendarz-niedziele-handlowe-1
fot.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą i w kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP