Zamknij

Niedziele handlowe 2020. Czy jutro sklepy będą otwarte?

29.08.2020 09:37
niedziela handlowa
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Niedziela 30 sierpnia to niedziela handlowa. Sklepy będą więc jutro otwarte. Kolejna okazja na niedzielne zakupy dopiero w grudniu.

Niedziela 30 sierpnia to niedziela handlowa, sklepy będą otwarte. Pamiętajmy jednak, że w sklepach nadal obowiązują wymogi bezpieczeństwa sanitarnego związane z rozprzestrzeniającym się wciąż koronawirusem: maseczki i dostęp do rękawiczek jednorazowych oraz płynów dezynfekcyjnych.

Niedziela handlowa w sierpniu 2020

Przypomnijmy, że od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę przed Wielkanocą. Z siedmiu tegorocznych niedziel handlowych pozostały trzy – 30 sierpnia13 i 20 grudnia. Cały kalendarz niedziel handlowych 2020 publikujemy poniżej:

kalendarz-niedziele-handlowe-1
fot.

Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą i w kawiarniach. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy – kara ograniczenia wolności.

RadioZET.pl/PAP