Zamknij

Czy wyniki matur zawierają błędy? Wielu maturzystów twierdzi, że tak

Redakcja
30.06.2017 13:17
Czy wyniki matur zawierają błędy? Wielu maturzystów twierdzi, że tak
fot. Radio ZET

Zanim CKE ogłosiła wyniki tegorocznych matur, na Facebooku powstała specjalna grupa o nazwie „Matura 2017 język polski zestawy maturalne, pytania, odpowiedzi, przecieki”. Maturzyści wymieniali się w niej spostrzeżeniami na temat przygotowań, egzaminów itp.

Zagłosuj

Uważasz, że komisja popełniła błąd przy sprawdzaniu matur?

Liczba głosów:

Gdy w piątek 30 czerwca na stronach komisji zostały podane wyniki egzaminów dojrzałości, na Facebooku rozpętała się burza. Wielu maturzystów ma duże zastrzeżenia co do wyników swoich egzaminów. – Czy na stronie przy wynikach może być błąd? Sprawdziłam jeszcze na ich stronie i większość odpowiedzi mam dobrze a tu piszą mi że nie zdałam – pyta Weronika.

tabelka wyniki
fot. CKE

Nadzieja w tym, że to komisja zrobiła błędy

Niektórzy całą nadzieję pokładają w tym, że w wyniki tegorocznych matur wkradł się systemowy błąd i na prawidłowe muszą jeszcze poczekać. – Jak bardzo dziwny może być fakt ze zawsze mam albo 12% albo 8% ? I tak na zmianę ? Błąd, czy co? Bo uczyć się uczyłam –  pyta maturzystka na facebookowej grupie.

Odpowiedź na niektóre pytania maturzystów może nasuwać się sama. – Co jeśli zdałam ustny polski na 55 proc. a wyniki na stronie pokazują że niezaliczylam i uzyskałam 15 proc. – pyta Aleksandra, pisząc w pytaniu „nie zaliczyłam” z błędem.

Nieprawidłowości w wynikach

Na podobną nieprawidłowość w systemie liczy Bartek – Oby polski był błędem bo niemożliwe ze wszystko zdane a polski 10 proc. – pisze na Facebooku. Podobnych wpisów jest tak wiele, że można podejrzewać, że nie wszystkie błędy leżą po stronie maturzystów. – Ja mam taki błąd w ustnym angielskim, bo zdałam na 86% a wynik mam wpisany 20. Mam nadzieje że to tylko na stronie taki błąd się pojawił a na tym świadectwie będzie już normalnie, ale jak nie to na pewno się odwołam bo 20 a 86 proc. to jednak spora różnica – pisze Julia.

Tak poszły tegoroczne matury:

Zobacz także