Zamknij

Zatrzymali pijaną kobietę za fałszywy alarm bombowy. Spowodowała panikę w centrum handlowym [WIDEO]

Redakcja
09.07.2017 13:26
Zatrzymali pijaną kobietę za fałszywy alarm bombowy. Spowodowała panikę w centrum handlowym [WIDEO]
fot. Policja

Funkcjonariusze z Dąbrowy Górniczej zatrzymali 26-latkę, która fałszywie zaalarmowała służby o bombie podłożonej w jednej z dąbrowskich galerii handlowych. Okazało się, że kobieta miała niemal 3 promile alkoholu. Trafiła do aresztu.

Jak podali funkcjonariusze w niedzielnym komunikacie, anonimowy telefon z informacją o bombie przyjęto w sobotę przed godz. 12. "Bezpośrednio po otrzymanym zgłoszeniu uruchomiono wszystkie służby ratownicze.

Policjanci zabezpieczyli potencjalnie zagrożony teren i wraz z psem tropiącym przeszukali pomieszczenia centrum handlowego. Z galerii w centrum miasta ewakuowano prawie 1800 osób" -– czytamy. Alarm okazał się fałszywy.

W międzyczasie, w ciągu niespełna dwóch godzin, służby operacyjne na terenie Dąbrowy Górniczej-–Ząbkowic namierzyły kompletnie pijaną kobietę, która w czasie zatrzymania posiadała przy sobie telefon, z którego dzwoniła informując o rzekomej bombie.

Zatrzymana 26-latka w swoim organizmie miała niemal 3 promile alkoholu. Trafiła do aresztu. Za wszczęcie fałszywego alarmu i wywołanie niepotrzebnych czynności służb ratowniczych kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej do 8 lat więzienia.

Zobacz także

Funkcjonariusze przypominają, że każdy anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych w jakimś miejscu uruchamia całą lawinę działań policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Policjanci dodali, że zazwyczaj autorzy takich "żartów" są bardzo szybko ustalani.

RadioZET.pl/pap/maal