Zamknij

Pokaźny dzik zajął piaskownicę dla dzieci. Policjanci zajęli się zwierzakiem [WIDEO]

Redakcja
30.05.2017 14:07
Pokaźny dzik zajął piaskownicę dla dzieci. Policjanci zajęli się zwierzakiem
fot. Policja

Do niecodziennej interwencji doszło we wtorek rano w Dąbrowie Górniczej. Policjanci zostali poinformowani o dziku poruszającym się między blokami z ul. Leśnej w kierunku osiedla Korczaka. Zwierzę po krótkiej drzemce w piaskownicy na placu zabaw, czmychnęło przybyłemu na miejsce rakarzowi z powrotem do lasów w dąbrowskiej dzielnicy Staszic.

Policjanci z Dąbrowy Górniczej przed godz. 6:00 otrzymali zgłoszenie o dziku spacerującym między blokami mieszkalnymi na ul. Leśnej w Dąbrowie Górniczej. Mundurowi powiadomili dąbrowskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i podjęli interwencję wobec zwierzęcia, które siało popłoch wśród przechodniów. Pokaźnych rozmiarów dzik w asyście policjantów i strażaków, przemieścił się w rejon dąbrowskiego osiedla Korczaka, gdzie postanowił odpocząć na ogrodzonym placu zabaw pomiędzy blokami.

Po godz. 8:00, kiedy na miejscu zjawiła się firma mająca zająć się dzikiem, ten postanowił przechytrzyć wszystkich i po drzemce w piaskownicy, czmychnął przez dzielnicę Staszic do lasów strzemieszyckich, skąd prawdopodobnie przyszedł z wizytą do centrum miasta.

dzikkk

RadioZET.pl/policja/maal