Zamknij

Tragedia w Dąbrowie Górniczej. Matka z córką zginęły pod kołami pociągu

30.10.2020 09:39
policja
fot. Shutterstock.com

Tragiczny wypadek na torach w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie). Dwie osoby zginęły w czwartek wieczorem w wyniku potrącenia przez pociąg – podały w piątek rano służby kryzysowe wojewody śląskiego. Jak informuje policja, ofiarami wypadku są 69-latka i jej 45-letnia córka.

Matka z córką zginęły na torach kolejowych. Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK), do potrącenia dwóch osób przez pociąg Intercity doszło w czwartek przed godz. 21 na szlaku kolejowym Dąbrowa Górnicza Ząbkowice – Dąbrowa Górnicza.

Zobacz także

Śmiertelny wypadek w Dąbrowie Górniczej. Matka z córką potrącone przez pociąg

Informację o potrąceniu na wysokości przejazdu kolejowego przy ul. Urbańskiego policjanci otrzymali po 21. - Jak się okazało, ofiarami były dwie osoby – matka z córką. Zostały potrącone przez pociąg Pendolino relacji Gdynia-Bielsko Biała - przekazał asp. Bartłomiej Osmólski z Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej.

Starsza z ofiar miała 69 lat, a młodsza - 45. 

Czynności śledczych na miejscu zakończyły się po północy. Z policjantami pracował prokurator, który zarządził sekcje zwłok.

Jak podało WCZK, przerwa w ruchu pociągów trwała do pierwszej w nocy. Na czas wstrzymania ruchu kolejowego w tym miejscu Koleje Śląskie wprowadziły zastępczą komunikację autobusową.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP