Zamknij

Dąbrowa Górnicza. W jeziorze znaleziono ciało żeglarza. Poszukiwania trwały dwa tygodnie

24.10.2021 16:51
WOPR
fot. ilustracyjne. Lukasz MAKOWSKI/East News

Poszukiwania żeglarza w jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej trwały dwa tygodnie. W sobotę 23 października Grupa Specjalna Płetwonurków RP odnalazła ciało zaginionego 54-latka. 

54-letni żeglarz zaginął na jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej w województwie śląskim w sobotę 9 października. Jak podaje TVN24, mężczyzna wypadł ze swojego katamaranu. Służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu od przypadkowego przechodnia, który usłyszał wołanie o pomoc.

Poszukiwania żeglarza w jeziorze Pogoria III w Dąbrowie Górniczej

Gdy na miejsce przyjechały służby, tonący żeglarz zniknął świadkom z oczu. Akcja ratunkowa zamieniła się w akcję poszukiwawczą, którą utrudniała głębokość i duża powierzchnia jeziora. Działania płetwonurków były kilkukrotnie przerywane. Poszukiwania 54-letniego żeglarza wznowiono na prośbę rodziny zaginionego. 

– Historia, jaką przez telefon opowiedział mi syn żeglarza, chwytała za serce, że nie odważyłem się przerwać i wydusić z siebie słowa. Przyjechaliśmy odszukać ciało ojca dwóch synów i żeglarza z pasją, szkutnika i człowieka kochającego wodę i żagle – powiedział w rozmowie z TVN24 Maciej Rokus z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP przed rozpoczęciem poszukiwań. 

Ciało zaginionego żeglarza udało się odnaleźć w sobotę 23 października. "Koniec działań służb na zbiorniku Pogoria III, związanych z poszukiwaniami mężczyzny" – napisano na facebookowym profilu "Dąbrowa Górnicza Informacje Strażackie".

RadioZET.pl/TVN24