Zamknij

"Damy radę", "Dziękujemy". Manifestacja poparcia dla rządu Szydło

Redakcja
23.03.2017 16:24
Manifestacja
fot. PAP

Manifestacja, podczas której wyrażano poparcie dla rządu i ministra środowiska Jana Szyszki, zorganizowana została w czwartek przed Sejmem przez kluby "Gazety Polskiej". Poparcie dla ministra środowiska wyrażali przed Sejmem także leśnicy i rolnicy z "Solidarności".

Manifestacja zorganizowana została w czasie, gdy Sejm zajął się wnioskiem PO o wotum nieufności wobec ministra Szyszki. Poparcie wniosku zapowiedziały Nowoczesna i PSL, natomiast PiS deklarowało, że będzie bronić ministra.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Uczestnicy manifestacji przynieśli flagi Polski oraz flagi "Gazety Polskiej". Trzymali również transparenty: "Szyszko = równowaga w lesie i przyrodzie", "Popieramy ministra prof. Szyszko RDLP Lublin Lasy Państwowe", "Popieramy panią premier Beatę Szydło oraz pana prof. Szyszko", "Łowiectwo dziedzictwem narodowym", "Rząd Prawa i Sprawiedliwości to rząd obywateli, a nie rząd elit", "Z szyszki zawsze wyrośnie piękny i dostojny las".

Manifestujący skandowali m.in. "Damy radę", "Dziękujemy", "Polska jest nasza".

Zagłosuj

Czy popierasz działania polskiego rządu premier Beaty Szydło?

Liczba głosów:

Obrona suwerenności

W trakcie manifestacji odczytano również uchwałę krajowej rady NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność", w której związek wyraża pełne poparcie dla przyjętej 16 grudnia nowelizacji ustawy o ochronie środowiska zgodnie z którą właściciel nieruchomości może bez zezwolenia wyciąć drzewo na swojej działce, jeśli nie jest to związane z działalnością gospodarczą.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz podkreślił, że manifestacja przed Sejmem została zorganizowana, żeby bronić "prawa do wyboru", które próbuje się obecnie odebrać. - Też jest to manifestacja w obronie suwerennych decyzji Polski, bo okazuje się, że to, że Polska ma prawo do głosu w Europie, to coś złego, że nie możemy wybierać tak, jakbyśmy chcieli - mówił.

- Niemieckie koncerny medialne mówią nam, jak mamy kształtować politykę, jak mamy wybierać własny rząd, co powinniśmy pisać - dodał.

Podkreślił, że członkowie klubów "Gazety Polskiej" już po raz drugi spotykają się sprzeciwiając "próbie nielegalnego, siłowego obalania rządu". - Po jednej stronie stoi potężny niemiecki kapitał, który wykupił znaczną część polskiej prasy, a po drugiej wszyscy ci, którzy chcą mówić i myśleć niezależnie od tego, co mówi Berlin i Moskwa - dodał Sakiewicz.

Smoleński wątek

Zaapelował również do uczestników manifestacji o uczczenie 10 kwietnia 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

- Jeżeli oni się tak spieszą z obalaniem rządu, to wiedzą, że kończy się już ich czas, że są już w tej chwili ujawniane materiały, które są niebezpieczne dla tych, którzy są za to odpowiedzialni - dla Tuska, dla pomocników Putina, dla wszystkich, którzy się przyczynili do tej tragedii i którzy tę tragedię tuszowali - mówił.

W reakcji manifestujący skandowali m.in. "Targowica!"

Podziękowania

Wiceminister środowiska Mariusz Orion Jędrysek podziękował uczestnikom manifestacji za wsparcie. - To jest dla nas bardzo ważne, bo stoimy na straży polskiej racji stanu, interesu naszego gospodarczego, środowiskowego, gdzie staramy się, żeby nie była niszczona przyroda, żeby była racjonalnie gospodarowana - powiedział.

Orion Jędrysek podkreślił, że Polska posiada ogromne zasoby naturalne, którymi należy racjonalnie gospodarować. - Pan minister Szyszko jest naprawdę doskonałym, najlepszym z możliwych człowiekiem na tym stanowisku i mocno wierzę w to, że nam się naprawdę to uda - dodał.

Uczestnikom manifestacji dziękowała również w imieniu premier Beaty Szydło szefowa jej gabinetu Elżbieta Witek.

- Pani premier bardzo prosiła, żeby wyjść do państwa i serdecznie z całego serca podziękować za to, że jesteście tutaj, że dajecie nam takie wsparcie - mówiła. Szefowa gabinetu premier Szydło otrzymała od uczestników manifestacji kwiaty.

W trakcie manifestacji ze znajdującego się nieopodal namiotu protestującego przez Sejmem stowarzyszenia Obywateli RP dobiegały dźwięki "Ody do radości".

RadioZET.pl/PAP/DG