Zamknij

Danuta Holecka pogrążona w żałobie. Kondolencje od władz TVP

Redakcja
20.02.2018 17:01
Danuta Holecka pogrążona w żałobie. Kondolencje od władz TVP
fot. Wojciech Olkusnik/ East News

Danuta Holecka, prowadząca główne wydanie „Wiadomości” w TVP1, pogrążona w żałobie. Zmarł ojciec znanej prezenterki. Kondolencje złożyli dziennikarce m.in. członkowie zarządu Telewizji Polskiej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O śmierci ojca Danuty Holeckiej dowiedzieliśmy się dzięki „Naszemu Dziennikowi”. Członkowie zarządu i rady nadzorczej telewizji publicznej na łamach gazety złożyli prezenterce „Wiadomości” wyrazy głębokiego żalu i współczucia. 

Zobacz także

O rodzinie Danuty Holeckiej wiadomo niewiele. Mama prowadzącej „Wiadomości” była z zawodu nauczycielką, a ojciec geodetą — pisała w ubiegłym roku „Polityka”.

Jak wynika z medialnych publikacji, prezenterka TVP wiele zawdzięcza swoim rodzicom, którzy od dziecka zaszczepili w niej wiarę w Boga. Dziennikarka kształciła się w warszawskim Liceum Sióstr Nazaretanek. Naukę w dobrej katolickiej szkole sfinansował Jan Szałkowski, dziadek Holeckiej.

Danuta Holecka. Kariera w TVP

Danuta Holecka w 1993 roku wygrała konkurs na prezentera TVP. Początkowo prowadziła poranne i popołudniowe wydania „Wiadomości” w TVP1. W 1997 roku zadebiutowała jako prezenterka głównego wydania programu informacyjnego. 1 lutego 2005 roku rozpoczęła pracę jako prezenterka Kuriera w TVP3. Następnie pracowała w stacji TVP Info.

Od 13 stycznia 2016 ponownie jest prezenterką głównego wydania „Wiadomości”.

RadioZET.pl/DG