Zamknij

Zaginięcie Darii Młynarczyk z Piły. Policjanci z Archiwum X wracają do sprawy

13.08.2021 12:22

Daria Młynarczyk zaginęła 9 listopada 1995 roku. Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do tej sprawy. Podejrzewają, że nastolatka padła ofiarą zabójstwa. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył 10 tys. zł dla osoby, która pomoże policjantom rozwikłać tę sprawę.

Daria Młynarczyk
fot. Policja

Daria Młynarczyk zaginęła 9 listopada 1995 roku. Policjanci z poznańskiego Archiwum X wracają do nierozwiązanych spraw sprzed lat. W ich zainteresowaniu są niewykryte zabójstwa, a także zaginięcia osób, których los po wielu latach pozostaje nieznany.

Jak poinformowała w piątek podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, jedną z takich jest sprawa zaginięcia nastoletniej Darii Młynarczyk z Piły.

Daria Młynarczyk zaginęła w 1995 roku. Policjanci z Archiwum X wracają do sprawy

"9 listopada 1995 roku 14-letnia wówczas Daria wyszła z domu przy al. Poznańskiej i poszła do księgarni po podręcznik do nauki języka angielskiego. Tamtego dnia miała być widziana na przystanku autobusowym przy al. Poznańskiej, w rejonie ulicy Polnej w Pile. Do domu jednak nie wróciła" – podała Liszczyńska.

Wskazała, że obecnie szczegółową analizą sprawy sprzed 25 lat zajęli się policjanci z Archiwum X Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. "Policjanci podejrzewają, że dziewczynka mogła paść ofiarą zabójstwa, a jej zwłoki zostały ukryte" – zaznaczyła Liszczyńska.

Policja
fot.

Policja

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych dla osoby, która przekaże policjantom informacje mogące pomóc rozwikłać tę sprawę.

Informacje należy przekazać oficerom operacyjnym dostępnym pod numerem telefonu 505 087 927.

RadioZET.pl/ Policja