Zamknij

Dariusz Gnatowski nie żyje. Doktor o ostatnich chwilach serialowego Boczka

20.10.2020 21:51

Dariusz Gnatowski nie żyje - ta smutna wiadomość obiegła we wtorkowy wieczór polskie media. Aktor znany z roli Arnolda Boczka - sąsiada tytułowych bohaterów w sticomie "Świat według Kiepskich" - zmarł w wieku 59 lat w jednym z krakowskich szpitali. Teraz wicedyrektor placówki zdradza, jak wyglądały ostatnie chwile aktora. 

Dariusz Gnatowski
fot. Dariusz Gnatowej (po lewej) na planie serialu/Natalia Dobryszycka/East News

Dariusz Gnatowski nie żyje. Informację o jego śmierci potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dietla w Krakowie Marcin Mikos. Zdradził przy tym szczegóły walki o życie aktora.

- Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować – powiedział dziennikarzom Mikos.

Dariusz Gnatowski nie żyje. Miał 59 lat

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Zadebiutował rolą Mieczysława Walpurga w "Wariacie i zakonnicy" Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. Był związany z krakowskim Teatrem STU i Teatrem Ludowym w Nowej Hucie.

Zobacz także

Popularność zyskał jako aktor filmowy i telewizyjny. Wystąpił m.in. w serialach "Ekstradycja", "Siedlisko", "13 posterunek", "Pierwsza miłość". Największą popularność zyskał jednak rolą Arnolda Boczka - sąsiada tytułowych bohaterów w sitcomie "Świat według Kiepskich". W tę postać wcielał się od 20 lat. 

W 2016 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" oraz honorową odznaką przyznawaną przez prezydenta Krakowa "Honoris Gratia".

RadioZET.pl/PAP