Zamknij

Nie żyje Dariusz Gnatowski. Aktor ze "Świata według Kiepskich" miał 59 lat

20.10.2020 20:02

Nie żyje Dariusz Gnatowski. Aktor, znany głównie z roli w sitkomie „Świat według Kiepskich” zmarł w szpitalu w Krakowie. Miał 59 lat. Informację o jego śmierci potwierdził PAP wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dietla Marcin Mikos.

Dariusz Gnatowski
fot. screen Polsat Youtube.com

Dariusz Gnatowski nie żyje. Aktor, znany przede wszystkim z roli w serialu "Świat według Kiepskich", w którą wcielał się od 1999 roku, zmarł w krakowskim szpitalu. - Aktor trafił dziś do szpitala w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować – powiedział PAP dyrektor szpitala.

- Nie żyje Dariusz Gnatowski. Zmarł w szpitalu Dietla w Krakowie. Fantastyczny, dobry, ciepły człowiek - napisał na Twitterze dziennikarz Marek Balawajder.

Dariusz Gnatowski nie żyje. RMF FM: Aktor miał zapalenie płuc

Informację jako pierwsze podało Radio RMF FM. Według źródeł rozgłośni, aktor "miał zapalenie płuc i ciężką niewydolność oddechową". Od wielu lat poważnie chorował, miał cukrzycę.

Zobacz także

Gnatowski był związany z Teatrem Stu od 1985 r. Na studiach debiutował w spektaklu "Pluskwa”. Jesienią 2015 roku obchodził jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. W latach 2015-2020 był reżyserem i odtwórcą głównej roli w spektaklu ,,Słodki drań”, przedstawiającym problematykę życia z cukrzycą. Był współautorem książki "Dieta bez wyrzeczeń", promującą zdrowy stylu życia.

RadioZET.pl/