Zamknij

Dariusz Gnatowski miał objawy koronawirusa. Lekarze nie zdążyli wykonać testu

21.10.2020 14:48
Dariusz Gnatowski
fot. TOMASZ ZUKOWSKI/East News

Dariusz Gnatowski zmarł w krakowskim szpitalu w wieku 59 lat. Wicedyrektor placówki ujawnił, że aktor miał objawy koronawirusa. 

Dariusz Gnatowski, który zyskał sympatię wielu Polaków jako Arnold Boczek w serialu Polsatu ''Świat według Kiepskich'' nie żyje. Aktor zmarł 20 października w szpitalu im. Dietla w Krakowie. Miał 59 lat. Informację o jego śmierci potwierdził wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego Marcin Mikos. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dariusz Gnatowski od lat miał ciche marzenie. Nie doczekał jego spełnienia 

Dariusz Gnatowski trafił do szpitala we wtorek w bardzo ciężkim stanie. Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować. Marcin Mikos w rozmowie z TVN24 potwierdził, że aktor miał objawy koronawirusa, jednak lekarze nie zdążyli wykonać testu na Covid-19 ze względu na jego stan. Gnatowski od lat chorował na cukrzycę typu 2. W 2019 roku przeszedł metamorfozę. Dariusz Gnatowski sporo schudł, a szczuplejszą sylwetką pochwalił się na konferencji ramówkowej Polsatu. 

Dariusz Gnatowski nie żyje. Kim był aktor? 

Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej. Ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Zadebiutował rolą Mieczysława Walpurga w "Wariacie i zakonnicy" Stanisława Ignacego Witkiewicza w reż. Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU w Krakowie. Był związany z krakowskim Teatrem STU i Teatrem Ludowym w Nowej Hucie.

Popularność zyskał jako aktor filmowy. Wystąpił m.in. w serialach "Ekstradycja", "Siedlisko", "13 posterunek", "Pierwsza miłość", ale największą popularność przyniosła mu rola Arnolda Boczka – sąsiada głównych bohaterów serialu "Świat według Kiepskich''. 

Gnatowski w 2016 roku został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze "Gloria Artis" oraz honorową odznaką przyznawaną przez prezydenta Krakowa "Honoris Gratia". 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/TVN24