Zamknij

Kościół reaguje na tragedię w Darłówku. Biskup napisał list

Redakcja
19.08.2018 12:04
Darłówko
fot. PAP

Kościół nie pozostał obojętny i zareagował po tragedii w Darłówku, która wstrząsnęła opinią publiczną w całej Polsce. We wszystkich kościołach diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej w niedzielę 19 sierpnia zostanie odczytany specjalny list biskupa Edwarda Dajczaka. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak na wstępie listu przyznał, że wiadomość o tragedii w Darłówku, w którym troje rodzeństwa z Wielkopolski zginęło porwane przez morze, ''głęboko go poruszyła''.

Proszę miłosiernego Boga o wieczne zbawienie dla tragicznie zmarłych dzieci oraz o łaskę umocnienia i pokoju dla ich rodziców. Proszę wszystkich o modlitwę w ich intencji podczas niedzielnej Eucharystii. W naszych modlitwach pamiętajmy również o tych, którzy w tym roku stracili życie w tragicznych wypadkach - napisał.

Tragedia w Darłówku 

Duchowny zwrócił się również z apelem do osób wypoczywających nad wodą. Prosił ich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. - Ich poszanowanie jest wyrazem naszej odpowiedzialności za siebie nawzajem i przejawem miłości bliźniego - dodał. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jak pomóc tonącemu? Zasady pierwszej pomocy

We wtorek ratownicy wyciągnęli z morza 14-latka. Reanimacja okazała się skuteczna, ale chłopiec nie przeżył kolejnego dnia - zmarł w szpitalu w Koszalinie. W piątek odnaleziono dryfujące około 200 m od falochronu ciało dziewczynki. Jest to najprawdopodobniej 11-letnia siostra chłopca. 

Zobacz także

Ciało 13-latka zostało znalezione na wysokości wschodniego falochronu.

RadiOZET.pl/DG