Zamknij

Od września darmowe przedszkola w całym mieście. To ukłon w stronę rodzin

Redakcja
12.05.2017 13:21
Od września darmowe przedszkola w całym mieście. To ukłon w stronę rodzin
fot. pexels.com

Stołeczny ratusz poinformował, że od września rodzice nie będą musieli płacić za pobyt dzieci w przedszkolach. Dzięki temu będą mogli zaoszczędzić nawet tysiąc złotych w skali roku. – To kolejne działanie na rzecz warszawskich rodzin – komentowała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Do tej pory, od 2013 roku opłata za pobyt dziecka w przedszkolu w Warszawie wynosiła 1 zł za każdą godzinę. Ratusz wycenia, że z nowego przepisu skorzysta 46 tys. dzieci. – To kolejne działanie na rzecz warszawskich rodzin. Po wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji dla uczniów i po warszawskim bonie żłobkowym, tym razem wsparcie dotyczy rodzin, których dzieci chodzą do naszych przedszkoli – mówiła na piątkowym briefingu prasowym prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pomoc dla młodych małżeństw

Prezydent Warszawy podkreślała, że to ukłon w stronę młodych małżeństw. – To jest pomoc młodym małżeństwom, żeby jak najwięcej oszczędzili. Tysiąc zł rocznie to może nie jest fortuna, ale za to można coś dzieciom kupić, można wydać na wakacje – komentowała prezydent Warszawy.

Jak podaje PAP, od 2007 roku zbudowano 27 przedszkoli na terenie stolicy, a około 200 placówek zostało zmodernizowanych. Na ten cel wydano ponad 650 mln zł. Co roku na utrzymanie przedszkoli publicznych i niepublicznych Warszawa przeznacza około 700 mln zł.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz