Zamknij

Najlepsi maturzyści z szansą na darmowy akademik

Redakcja
03.07.2017 15:45
Najlepsi maturzyści z szansą na darmowy akademik
fot. MARCIN ONUFRYJUK / AGENCJA GAZETA

50 najlepszych tegorocznych maturzystów, którzy chcą studiować na Politechnice Białostockiej, ma szansę na darmowe mieszkanie w akademiku uczelni - poinformowała w poniedziałek politechnika. Rekrutacja na uczelnię potrwa do czwartku.

Politechnika Białostocka jest największą techniczną uczelnią w regionie. Na siedmiu wydziałach studiuje ok. 10 tys. studentów. "Akademiki za dobre wyniki" - to akcja, którą przygotowała białostocka uczelnia dla kandydatów z najlepszymi wynikami z tegorocznego egzaminu maturalnego. Szansę na darmowy akademik ma 50 maturzystów, którzy z maturalnego egzaminu pisemnego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym otrzymali co najmniej 85 proc. punktów. Osoby te przez 10 miesięcy będą mogły mieszkać w jednym z akademików politechniki - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka uczelni Dorota Sawicka.

Akademiki Politechniki Białostockiej położone są w kampusie uczelni, niedaleko centrum miasta. Pokoje studenckie wyposażone są w standardowe meble: 2-3 łóżka, szafki nocne bądź komody, szafę ubraniową, szafki kuchenne, biurka, krzesła, regały. Jest dostęp do kuchni, pralni czy suszarni. Jak powiedziała Sawicka, miesięczny koszt zakwaterowania w dwu lub trzyosobowym pokoju w akademiku uczelni to ok. 300 zł. Dlatego - jak dodała - jest o co zawalczyć. Rekrutacja na uczelnię potrwa jeszcze do czwartku. Politechnika chce przyjąć ponad 1,7 tys. nowych studentów. Kandydaci mogą wybierać spośród 32 kierunków. W tym roku nowymi kierunkami są: inżynieria procesowa w ochronie zdrowia i środowiska oraz construction and building systems engineering (prowadzone w języku angielskim).

RadioZET.pl/PAP/maal