Zamknij

Śmierć Dawida Kosteckiego. Prokuratura przesłuchuje pierwszego biegłego

27.08.2019 18:47

W Prokuraturze Warszawa - Praga przesłuchiwano pierwszego biegłego, który dokonywał sekcji zwłok boksera Dawida Kosteckiego. Śledczy prawdopodobnie nie zdążą dziś przesłuchać drugiego z wezwanych lekarzy, który dokonywał oględzin zwłok w celi aresztu.

Śmierć Dawida Kosteckiego. Prokuratura przesłuchuje pierwszego biegłego
fot. Artur Barbarowski/ EastNews

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chodzi o rozwianie rozbieżności między oględzinami, a sekcją zwłok. Bokser Dawid Kostecki miał się powiesić leżąc w łóżku pod kocem. Rodzina Kosteckiego nie wierzy w samobójstwo.

Pogrzeb Dawida Kosteckiego. Rodzina i bliscy nie mogli powstrzymać łez

Adwokaci rodziny, którzy biorą udział w przesłuchaniu, mieli przygotowane wiele pytań, bo według nich opinia biegłego jest niekompletna, nie odpowiada na wiele pytań i nie zgadza się z tym, co zaobserwował pierwszy lekarz, który dokonywał oględzin ciała na miejscu.

Chodzi między innymi o siniaki na ramieniu i przedramieniu Kosteckiego i dwie plamki na szyi. Według biegłego, siniaki powstały na długo przed zgonem, a plamki nie były śladami po wkuciu igły. Według adwokatów, siniaki świadczą o udziale osób trzecich, czy nawet o walce, a ślady na szyi o tym, że nie było to samobójstwo.

„Kostecki miał nagrania i telefon”. Giertych chce przesłuchania Macieja M.

Rano okazało się, że w przesłuchaniu bierze udział prokurator, który jako pierwszy widział ciało i który ma być przesłuchany jako świadek. Kierownictwo prokuratury nie zgodziło się go wyłączyć z dzisiejszych czynności.

RadioZET.pl