Zamknij

Dawid Kostecki nie popełnił samobójstwa? Jest śledztwo prokuratury

06.08.2019 11:19
Dawid Kostecki
fot. Damian Klamka/East News

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. śmierci boksera Dawida Kosteckiego, którego w piątek znaleziono martwego w celi więzienia na Białołęce. Postępowanie jest prowadzone w kierunku namawiania i pomocy w samobójstwie.

Dawida Kosteckiego (znanego również jako „Cygan”) znaleziono martwego w celi zakładu karnego na warszawskiej Białołęce w piątek 2 sierpnia. Współwięźniowie niczego nie zauważyli, bo Kostecki wcześniej przykrył się kocem. Tragedia miała mieć miejsce nad ranem. Służba Więzienna poinformowała, że powiesił się w celi na prześcieradle. Dlatego też – jak mówi w rozmowie z reporterem Radia ZET prok. Marcin Saduś – postępowanie prowadzone jest w kierunku namawiania i pomocy w samobójstwie. 

Przypomnijmy, że sportowiec jako pierwszy ujawnił powiązania wysoko postawionych funkcjonariuszy CBŚP z właścicielami agencji towarzyskich na Podkarpaciu. Mieli w nich bywać i korzystać z ich usług politycy oraz urzędnicy państwowi. Śledztwo w tej sprawie prowadzi z kolei wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Zobacz także

Czy śmierć Kosteckiego może mieć związek z tą sprawą? Wydaje się oczywiste, że powinna to być jedna z hipotez do zbadania przez śledczych, natomiast o ewentualnym związku śmierci boksera ze sprawą powiązań oficerów CBŚP z sutenerami na Podkarpaciu PK nie chce mówić. Jak dowiedział się reporter Radia ZET, w śledztwie dotyczącym „seksafery” materiały są niejawne. 

RadioZET.pl/PT