Zamknij

Zaginął 25-letni Dawid. Programista wyszedł z domu o poranku i nie wrócił

12.08.2022 07:45

Dawid Wojda zaginął. 25-letni programista z Krakowa wyszedł z domu 22 lipca i już nie wrócił. Policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach. Rodzina oferuje nagrodę dla osoby, która wskaże miejsce pobytu zaginionego.

Dawid Wojda
fot. Policja Małopolska

Dawid Wojda miał zamiar uporządkować mieszkanie dzień przed przyjazdem rodziców. Wyszedł z domu w piątek, 22 lipca. Mieszkanie opuścił o godzinie 8:30. Od tego czasu nie ma z nim kontaktu.

Dawid Wojda z Krakowa zaginął. Policja publikuje zdjęcie i rysopis

Mężczyzna ostatni raz widziany był przy ul. Gersona w Krakowie. Policja opublikowała zdjęcie i rysopis 25-latka. Dawid ma 180 cm wzrostu i dłuższe ciemne włosy. "Nos normalny, uszy normalne, sylwetka szczupła, posiada zarost w postaci brody" - czytamy w komunikacie służb.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o zaginionym proszone są o kontakt z Komisariatem Policji VI w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-917, 47-83-58-327 lub z numerem alarmowym 112.

Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska podało, że 25-latek ostatni raz logował się do telefonu w Zabierzowie około godz. 14. "Pan Dawid jest programistą i pracuje zdalnie. Po raz ostatni kontaktował się telefonicznie z bliskimi w środę 20.07.2022 r. W sobotę 23 lipca mieli odwiedzić go rodzice" - czytamy.

Z informacji bliskich zaginionego wynika, że mógł chcieć wynieść śmieci do kontenerów typu "dzwon" lub odwiedzić sklep Auchan w Galerii Bronowickiej. Na to mają wskazywać wyszukiwania w jego telefonie. Mógł korzystać z taksówki.

Nie wiadomo, w co Dawid był ubrany w dniu zaginięcia, ale zazwyczaj nosił ubrania w ciemnych kolorach. Zaginiony może mieć przy sobie charakterystyczny plecak marki Adidas (widoczny na zdjęciu).

Rodzina wyznaczyła nagrodę w wysokości 2000 zł za pomoc w odnalezieniu 25-latka.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl