Zamknij

Wzruszające słowa matki Dawidka. Podziękowała za wszelką pomoc

22.07.2019 07:56
Dawid Żukowski nie żyje
fot. Polska Policja

Matka 5-letniego Dawida Żukowskiego, którego ciało „z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością” znaleziono w sobotę pod wiaduktem przy węźle Pruszków na autostradzie A2, podziękowała za pośrednictwem TVN służbom, które prowadziły akcję poszukiwawczą.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Przypomnijmy, że dziś ma się odbyć sekcja zwłok Dawidka, która najprawdopodobniej wskaże bezpośrednią przyczynę śmierci dziecka.

Zobacz także

„Składam podziękowania Służbom, które z ogromną determinacją, nie szczędząc środków i wysiłku prowadziły akcję poszukiwawczą. Dziękuję lokalnej Społeczności, Mediom i wszystkim tym, którym los mojego Synka nie był obojętny, którzy do końca okazywali wsparcie wierząc w szczęśliwe zakończenie. Proszę o modlitwę” – napisała mama śp. Dawidka Żukowskiego.

Znaleziono ciało 5-letniego Dawidka

Jej oświadczenie — przekazane redakcji w niedzielę — zostało opublikowane przez magazyn reporterów „Uwaga!” emitowany na antenie TVN24. Kopię listu mamy Dawida zamieszczono na stronie internetowej magazynu „Uwaga!”.

W sobotę stołeczna policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków znaleziono ciało dziecka.

Zobacz także

– Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid – przekazał w sobotę dziennikarzom asp. sztab. Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego trwały od 10 lipca, kiedy to utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina.

Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godziny 17.00 w środę. Według ustaleń policji tego samego dnia przed godziną 21.00 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Zobacz także

Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi postępowanie przygotowawcze w kierunku zabójstwa dziecka.

 

RadioZET.pl/TVN Uwaga!/PAP/Gazeta Wyborcza