Zamknij

Prokuratura: wg wstępnych ustaleń, znalezione ciało należy do 5-letniego Dawida

21.07.2019 14:40
Prokuratura: wg wstępnych ustaleń, znalezione ciało należy do 5-letniego Dawida
fot. Mateusz Jagielski/East News

Wstępne ustalenia wskazują, że odnalezione ciało to ciało Dawida. Postępowanie przygotowawcze jest prowadzone w kierunku zabójstwa - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Dodał, że prowadzone są czynności mające na celu pełną identyfikację.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W sobotę stołeczna policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków, znaleziono ciało dziecka. "Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid" - przekazał w sobotę dziennikarzom asp. sztab. Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Zobacz także

Najprawdopodobniej znalezione ciało należy do 5-letniego Dawida

Prokurator Łukasz Łapczyński przekazał w niedzielę w TVP Info, że "wstępne i (...) w zasadzie pewne ustalenia wskazują, że jest to ciało Dawida".

Zobacz także

Jak poinformował, "ustalenia poczynione w toku oględzin wskazują na to, że było to zabójstwo". - W takim kierunku będzie prowadzone postępowanie przygotowawcze, które zostało zainicjowane wczoraj ujawnieniem zwłok dziecka - dodał.

Zobacz także

Jednocześnie powiedział, że będą prowadzone czynności mające na celu pełną identyfikację zwłok.

Zobacz także

- Z uwagi na dobro rodziny, dobro prowadzonych czynności nie przekazujemy informacji, w jaki sposób będzie to następowało - zaznaczył. Wskazał, że możliwe jest m.in. okazanie najbliższym ciała czy ekspertyzy DNA. - W tym zakresie też informacji - w jaki sposób to będzie wyglądało - nie przekazujemy. W szczególności nie przekazujemy, czy będą to czynności z udziałem rodziny - podkreślił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zobacz także

- Wszystkie czynności w ramach tego postępowania będą zmierzały do dokładnego ustalenia okoliczności tego zdarzenia - zapewnił Łapczyński.

Zobacz także

Wcześniej Łapczyński informował, że w sobotę około godz. 20 zakończyły się oględziny miejsca odnalezienia zwłok. Dodał, że ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej. Zapowiedział, że w poniedziałek ma się tam odbyć sekcja zwłok.

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy 10 lipca, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

RadioZET.pl/TVP Info/