Zamknij

Prokuratura oficjalnie: odnalezione ciało to zwłoki Dawida

22.07.2019 10:57
Prokuratura oficjalnie: odnalezione ciało to zwłoki Dawida
fot. Piotr Molecki/East News

– Dysponujemy już ustaleniami i możemy potwierdzić, że odnalezione ciało to zwłoki Dawida – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Zaznaczył, że bliższe informacje w tej sprawie prokuratura przekaże w późniejszym terminie.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W sobotę stołeczna policja poinformowała, że na trasie A2 między Warszawą a Grodziskiem Mazowieckim, w okolicach węzła Pruszków znaleziono ciało dziecka.

Zobacz także

– Z prawdopodobieństwem graniczącym prawie z pewnością jesteśmy przekonani, że jest to 5-letni Dawid – przekazał dziennikarzom asp. sztab. Mariusz Mrozek z Biura Prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Znaleziono ciało 5-letniego Dawidka

W niedzielę prokurator Łapczyński informował o „wstępnych ustaleniach” wskazujących na to, że odnalezione zwłoki to ciało Dawida. Dodał też, że postępowanie przygotowawcze jest prowadzone w kierunku zabójstwa. W sobotę około godziny 20.00 zakończyły się oględziny miejsca odnalezienia zwłok. Ciało zostało przewiezione do zakładu medycyny sądowej, gdzie w poniedziałek miała odbyć się sekcja zwłok.

Zobacz także

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy 10 lipca, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godziny 17.00 w środę. Według ustaleń policji tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP