Zamknij

Wzruszające pożegnanie 5-letniego Dawida. Łzy same cisną się do oczu

28.07.2019 16:46
Dawid
fot. Policja

Choć od momentu odnalezienia ciała Dawida Żukowskiego minął już ponad tydzień, tą sprawą nadal żyje cały kraj. Ludzie z różnych miast polski, poruszeni historią 5-latka. postanowili w wyjątkowo wzruszający sposób oddać mu hołd. 

Poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego trwały 10 dni, po tym, jak zaginął 10 lipca. Chłopczyka szukały tysiące funkcjonariuszy policji, straży pożarnej, żołnierzy WOT i zwykłych obywateli.

Zobacz także

Zwłoki dziecka znaleziono ukryte w wysokiej trawie, przy węźle Pruszków na autostradzie A2 – pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Warszawą. Wszystko wskazuje na to, że zabił go jego ojciec, 32-letni Paweł Ż. Miał w ten sposób zemścić się na matce swojego dziecka, która chciała wnieść pozew o rozwód. Mężczyzna sam popełnił samobójstwo, rzucają się pod rozpędzony pociąg. 

Zobacz także

Sekcja zwłok wykazała, że chłopiec miał na ciele liczne rany kłute. Nadal nieznana jest data jego pogrzebu, ale w ostatnim tygodniu odbyło się kilka nabożeństw w jego intencji. Oprócz tego, w kilku miastach Polski, zorganizowane niezwykłe symboliczne pożegnanie chłopca. 

Tysiące baloników dla Dawidka

"Baloniki dla Dawidka" - pod takich hasłem kryła się inicjatywa, w ramach której w sobotę o godz, 16 w Parku Skarbków w Grodzisku Mazowieckim wypuszczono do nieba tysiące baloników w kolorze białym, ale także niebieskim i czerwonym.

Ten ostatnio kolor reprezentowany był w największym stopniu - w końcu to barwa ulubionej postaci kreskówkowej Dawidka, czyli Zygzaka McQueena, głównego bohatera filmu "Auta" (podczas eventu wypuszczono także baloniki z podobizną Zygzaka). 

Taki sam wzruszający happening zorganizowano również m.in. w Kozienicach na Mazowszu, Werbkowicach na Lubelszczyźnie czy Zawierciu w woj. śląskim. Zdjęcia i nagrania z tych wydarzeń również można znaleźć w sieci. Gdy się na nie patrzy, łzy same cisną się do oczu. 

RadioZET.pl/Facebook/Instagram/Twitter/PAP