Zamknij

Ojciec Dawida miał córkę z pierwszego małżeństwa. Była żona uciekła na Ukrainę

16.07.2019 20:05
Paweł Ż.
fot. Twitter/Policja Warszawa

Trwają poszukiwania 5-letniego Dawida Żukowskiego. 5-latka ostatni raz widziano, gdy w środę wyruszył z Grodzka Mazowieckiego do Warszawy wraz ze swoim ojcem, który jeszcze tego samego dnia popełnił samobójstwo. Dawidek nie był jednak jedynym dzieckiem Pawła Ż. Okazuje się bowiem, że mężczyzna ma również córką z pierwszego małżeństwa, która - według ustaleń dziennikarzy TVN - uciekła wraz z matką na Ukrainę. 

Poszukiwania 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego rozpoczęły się o północy w środę, kiedy utratę kontaktu z nim i jego ojcem zgłosiła rodzina. Dawid został zabrany przez ojca z Grodziska około godz. 17 w środę. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godz. 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg. Chłopca na razie nie odnaleziono.

Zobacz także

Wiadomo, że 32-latek podróżował szarą Skodą Fabią o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Samochód już znaleziono, ale policja prosi o kontakt wszystkich, którzy mogli go widzieć. Z najnowszych ustaleń policji wynika, że mężczyzna mógł poruszać się na trasie pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a lotniskiem Okęcie.

Ojciec Dawid był żonaty, ma córkę z poprzedniego związku

Pisaliśmy we wtorek o najnowszych ustaleniach reporterów programu "Uwaga TVN", dotyczących szczegółów przebiegu trasy, jaką mieli przebyć Paweł Ż oraz Dawid od momentu, mężczyzna zabrał swojego syna z Grodziska Mazowieckiego. Chodzi m.in. o dwa postoje na tym samym fragmencie autostrady A2 (okolice węzła Konotopa) - w tym jeden trwający aż 40 minut - oraz fakt, iż 32-latek tuż przed samobójczą śmiercią na torach kolejowych wstąpił do kościoła, w którym się pomodlił (i przed którym znaleziono później jego samochód).

Zobacz także

Ale to niejedyne nowe fakty w sprawie. Dziennikarze TVN ustalili również, że relacja z Rosjanką, której owocem był Dawid, nie jest pierwszym małżeństwem w życiu Pawła Ż. Mężczyzna był już bowiem wcześniej żonaty i z tego związku ma córkę. Jego pierwsza żona najprawdopodobniej pochodziła z Ukrainy - tam bowiem uciekła od męża wraz z dzieckiem. "Być może Paweł Ż. obawiał się, że historia się powtórzy" - czytamy w artykule na stronie uwaga.tvn.pl.

Dawid Żukowski poszukiwany

Informacje dotyczące zaginięcia chłopca są aktualizowane pod dokładnym adresem internetowym: http://policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/50607,Poszukujemy-5-letniego-Dawida-Zukowskiego.html. 

Zobacz także

Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112. 

RadioZET.pl/uwaga.tvn.pl/PAP