Zamknij

Dawidek rozmawiał z mamą przed zaginięciem. To ojciec przekazał mu telefon

17.07.2019 13:45
Dawid Żukowski rozmawiał z mamą przed zaginięciem
fot. Policja

Ojciec Dawida Żukowskiego przed samobójstwem kontaktował się z żoną, a na chwilę przekazał telefon synowi. Jak wynika z medialnych doniesień, 5-latek powiedział mamie kilka słów, ale nic nie wskazywało na to, by był przestraszony.

Dawid Żukowski jest poszukiwany od niemal tygodnia. W sprawie zaginięcia 5-letniego chłopca z Grodziska Mazowieckiego na jaw wychodzą kolejne fakty. Śledczy znają już m.in. trasę przejazdu szarej skody, którą prowadził Paweł Ż. Tę trasę prześledzili reporterzy programu „Uwaga” TVN. Wiadomo, że ojciec chłopca zatrzymał się na dłużej w okolicach węzła Konotopa. Tam, pomiędzy godziną 18 a 19 kontaktował się z matką Dawida.

Zobacz także

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że 32-latek przekazał na chwilę telefon synowi. „Chłopiec powiedział mamie kilka słów. Śledczy nie chcą ujawnić, czego dokładnie dotyczyła ta rozmowa, ale w jej trakcie Dawid zachowywał się normalnie. Nic nie wskazywało, aby był przestraszony, czy coś miałoby mu zagrażać. To był ostatni kontakt matki z dzieckiem” – czytamy.

Informację o tym, że faktycznie doszło do krótkiej rozmowy telefonicznej potwierdził w środę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński. Jak dodał, Dawid rozmawiał z mamą, będąc jeszcze w samochodzie.

Wcześniej informowano już, że oprócz rozmowy z mężem, podczas której kobieta zapowiedziała, że będzie chciała rozwodu, 32-latek  wysłał jej wiadomość o treści: „już nigdy nie zobaczysz syna”. To dlatego śledczy zakładali początkowo, że ojciec Dawida działał pod wpływem emocji, ale według prokuratury osoba działająca pod wpływem impulsu zostawiałaby ślady. Na takie jednak wciąż nie natrafiono. To – zdaniem prokuratury – wskazuje, że działania mężczyzny były w jakiś sposób przez niego zaplanowane. To jednak wciąż hipoteza. Poszukiwania chłopca trwają.

Zobacz także

Zobacz także

Służby wciąż zwracają się o pomoc do wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu chłopca. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

RadioZET.pl/TVN24/tvp.info