Zamknij

Rosyjskie media: 5-letni Dawid, który zaginął, jest obywatelem Rosji

11.07.2019 16:30
Rosyjskie media: 5-letni Dawid, który zaginął, jest obywatelem Rosji
fot. Policja

Ambasada Federacji Rosyjskiej w Polsce poinformowała rosyjskie media, że zaginiony pięciolatek z Grodziska Mazowieckiego jest obywatelem Rosji. Policja potwierdziła nam, że chłopiec ma polskie i rosyjskie obywatelstwo. Trwają poszukiwania dziecka; służby proszą o wszelkie informacje mogące pomóc w odnalezieniu chłopca.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Wydział konsularny ambasady monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie z polską policją, która prowadzi poszukiwania" - przekazał TASS-owi rzecznik ambasady Federacji Rosyjskiej Władimir Aleksandrow.

Matka chłopca jest Rosjanką, mieszka w okolicy Okęcia. Te informacje potwierdziła nam komenda stołeczna.

Policja sprawdziła na lotnisku, że Dawida nie było na pokładzie żadnego samolotu odlatującego z Warszawy. Matka chłopca i jego ojciec nie mieszkali razem. Nieoficjalnie wiadomo, że byli skonfliktowani. Mężczyzna miał stosować przemoc wobec matki dziecka. Policja weryfikuje, czy rodzinny konflikt mógł być motywem popełnienia samobójstwa przez ojca chłopca. 

Zobacz także

Zgłoszenie o utracie kontaktu z chłopcem i jego ojcem policja dostała ok. północy od zaniepokojonej osoby z rodziny. Poszukiwania dziecka rozpoczęły się w nocy; 5-letni Dawid został zabrany przez swojego ojca z miejsca zamieszkania ok. godz. 17 w środę. Mężczyzna miał prawa rodzicielskie; ta sprawa nie ma charakteru uprowadzenia. Według informacji policji, przed godz. 21 ojciec najprawdopodobniej odebrał sobie życie.

Zobacz także

Informację o śmierci mężczyzny KPP w Grodzisku Mazowieckim otrzymała o godz. 20.52. Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg na torach kolejowych. Jak podała warszawska policja, w miejscu tragicznego zdarzenia nie było dziecka.

Policjanci w Grodzisku Mazowieckim znaleźli samochód, którym jeździł ojciec z dzieckiem. To szara skoda fabia WGM 01K9. Na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie jest zasłona przeciwsłoneczna z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki "Auta". Zdjęcie samochodu udostępniono na Twitterze warszawskiej policji. Wciąż trwają poszukiwania 5-latka.

RadioZET.pl/PAP

C