Zamknij

Mija czwarta doba poszukiwań Dawida. Policja zmieni taktykę?

14.07.2019 21:55
Dawid Żukowski poszukiwany od czterech dni. Policja zmieni taktykę?
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Dawid Żukowski z Grodziska Mazowieckiego zaginął w środę. W niedzielę o północy minie czwarta doba zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań 5-latka. Na jego ślad wciąż nie natrafiono. Policja nie wyklucza zmiany taktyki.

Dawid Żukowski zaginął w środę, gdy z domu jego dziadków w Grodzisku Mazowieckim zabrał go ojciec. 32-latek miał zawieźć syna do matki chłopca mieszkającej w okolicy Okęcia w Warszawie. Kilka minut przed godziną 21 służby odebrały informację, że ojciec dziecka nie żyje. Mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg. W sprawie śmierci 32-latka wszczęto już śledztwo.

Zobacz także

W niedzielę o północy minie czwarta doba akcji poszukiwawczej jego synka. Rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak przekazał, że teraz zostanie przeprowadzona szczegółowa  analiza zebranych informacji zebranych w sprawie 5-latka. Wstępnie wiadomo, że taktyka poszukiwań może ulec zmianie, a na poniedziałek rano nie ma w planach udziału pododdziałów zwartych.

Marczak  zaznaczył jednak, że nadal pracować będą policjanci z KGP, KSP i KPP - eksperci z zakresu poszukiwań.

Zobacz także

Policja nadal apeluje o kontakt do tych, którzy na ustalonej przez policję trasie między Grodziskiem Mazowieckim a Lotniskiem na Okęciu - szczególnie w środę od godz. 17 do godz. 21 - widzieli chłopca, jego ojca lub szarą skodę fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9, którą mężczyzna jeździł. Samochód znaleziono, ale istotna jest informacja, którędy jechał i gdzie się zatrzymywał.

Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Policja