Zamknij

Policja przerywa poszukiwania Dawida Żukowskiego. Akcję wznowi w niedzielę

13.07.2019 21:35
Dawid Żukowski zaginiony. Policja przerywa poszukiwania
fot. PAP/Leszek Szymański

Dawid Żukowski z Grodziska Mazowieckiego zaginął w środę. Ojciec zabrał go z domu i odjechał. Po kilku godzinach na torach znaleziono ciało mężczyzny. 32-latek najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Wciąż nie natrafiono jednak na ślad jego 5-letniego syna. W sobotę wieczorem poszukiwania przerwano.

Dawid Żukowski jest poszukiwany od trzech dni. W sobotę wieczorem policja przerwała zakrojoną na szeroką skalę akcję poszukiwawczą 5-letniego chłopca. Nocne działania mają prowadzić żołnierze obrony terytorialnej wyposażeni w noktowizory. Funkcjonariusze policji powrócą natomiast do działań w niedzielę rano.

Zobacz także

Dawid Żukowski zaginiony – mija trzecia doba poszukiwań

Przypomnijmy, że Dawid Żukowski z Grodziska Mazowieckiego zaginął w środę. O północy tego dnia jego matka zgłosiła zaginięcie chłopca. 32-letni ojciec zabrał go z domu około godziny 17 i odjechał. Miał zawieźć syna do jego matki mieszkającej w okolicy Okęcia w Warszawie. Kilka minut przed godziną 21 służby odebrały informację, że ojciec dziecka nie żyje. Jak przekazał Radiu ZET rzecznik Komendanta Stołecznego Policji, komisarz Sylwester Marczak, mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg. W sprawie śmierci 32-latka wszczęto już śledztwo.

Priorytetem służb jest teraz jednak odnalezienie 5-letniego Dawida. Od środowej nocy służby sprawdziły już ponad 2 tysiące hektarów. Przeczesywane są przede wszystkim punkty szczegółowo wyselekcjonowane przez policję. Łącznie w poszukiwaniach uczestniczyło już ponad tysiąc osób. Rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak podkreśla, że najistotniejsze są działania pododdziałów zwartych, których praca po zmroku jest ograniczona. Poszukiwania zatem prowadzone są przede wszystkim w dzień, ale działania operacyjne trwają także w nocy.

Zobacz także

W sobotę poszukiwania dziecka prowadzono wzdłuż autostrady A2 w rejonie węzła Konotopa w miejscowości Duchnice i w Natolinie. Policjanci, żołnierze i strażacy przeczesywali wielokrotnie metr, po metrze łąki, zarośla i lasy. Funkcjonariuszom pomagały specjalnie wyszkolone psy tropiące i służby z Niemiec. W akcji uczestniczyły śmigłowce. Policjanci używali również dronów.

Policja nadal apeluje o kontakt do tych, którzy na ustalonej przez policję trasie między Grodziskiem Mazowieckim a Lotniskiem na Okęciu - szczególnie w środę od godz. 17 do godz. 21 - widzieli chłopca, jego ojca lub szarą skodę fabię o numerze rejestracyjnym WGM 01K9, którą mężczyzna jeździł. Samochód znaleziono, ale istotna jest informacja, którędy jechał i gdzie się zatrzymywał.

Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Policja