Zamknij

5-letni Dawid z Grodziska wciąż zaginiony. Czy zostanie uruchomiony Child Alert?

11.07.2019 11:55
Dawid Żukowski zaginiony. Poszukiwania 5-letniego chłopca z Grodziska. Będzie Child Alert?
fot. Policja

5-letni Dawid Żukowski z Grodziska Mazowieckiego zaginął w środę. Jeszcze tego samego dnia znaleziono ciało jego ojca. Wiadomo, że 32-latek popełnił samobójstwo. Wciąż trwają zakrojone na szeroką skalę poszukiwania 5-latka. Czy zostanie uruchomiony Child Alert?

Dawid Żukowski z Grodziska Mazowieckiego zaginął w środę. Poszukiwania 5-latka trwają od północy. Sprawę zgłosiła na policję jego matka. Kobieta mieszka w Warszawie i właśnie tam ojciec miał zawieźć synka.

Kilka minut przed godziną 21 służby odebrały jednak informację, że ojciec dziecka nie żyje. Jak przekazał Radiu ZET rzecznik Komendanta Stołecznego Policji, komisarz Sylwester Marczak,  mężczyzna popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg. Wciąż nie natrafiono jednak na ślad chłopca.

Zobacz także

Zaginął 5-letni Dawid Żukowski. Będzie Child Alert?

Policja odnalazła już samochód, którym poruszał się mężczyzna i  apeluje o kontakt do wszystkich, którzy widzieli auto. Mowa o szarej skodzie fabii o numerach rejestracyjnych WGM 01K9.  Dla policji istotne jest teraz, jaką trasą poruszał się mężczyzna.

Zobacz także

Czy jest już uruchomiony Child Alert? Rzecznik stołecznej policji, Sylwester Marczak, przekazał na antenie TVN 24, że jest to wariant brany pod uwagę..

To narzędzie może być zastosowane na każdym etapie sprawy. Wszystkie czynności, które są możliwe do wykorzystania, są już przez nas realizowane. Na tym etapie, ze względu na okrojony rejon poszukiwań, z tego narzędzia na razie nie korzystamy

Powiedział Marczak

Child Alert - co to jest i na czym polega system alarmowy Child Alert?

Child Alert, w niektórych krajach funkcjonujący także pod nazwą "Amber Alert", to specjalny system alarmowy, który pozwala na natychmiastowe rozpowszechnienie w dostępnych mediach wizerunku zaginionego dziecka oraz informacji o jego poszukiwaniu.

RadioZET.pl/TVN 24

C