Zamknij

Śledczy badają samochód ojca Dawida. Nieoficjalnie: mógł przewozić zwłoki

12.07.2019 14:59
Dawid Żukowski zaginiony. SE: śledczy zbadali samochód ojca chłopca
fot. Policja

Śledczy zbadali auto, które pozostawił ojciec 5-letniego Dawida Żukowskiego z Grodziska Mazowieckiego – podaje nieoficjalnie Super Express. Wstępne wyniki badań techników, na które powołuje się dziennik, sugerują, że - hipotetycznie - samochodem mogły być przewożone zwłoki.

Dawid Żukowski zaginął w środę po tym, jak ojciec zabrał go z domu w Grodzisku Mazowieckim i odjechał. Po kilku godzinach na torach znaleziono ciało mężczyzny. 32-latek najprawdopodobniej popełnił samobójstwo. Na trop jego syna wciąż nie natrafiono, służby odnalazły natomiast samochód, którym poruszał się ojciec chłopca. To szara skoda fabia o numerze rejestracyjnym WGM 01K9. Policja wciąż apeluje o kontakt do wszystkich, którzy mogli widzieć samochód.

Z nieoficjalnych ustaleń „Super Expressu” wynika, że śledczy zbadali już skodę. Mieli sprawdzać, czy dziecko było jeszcze żywe. Wstępne wyniki badań mają wskazywać na prawdopodobieństwo, że 32-latek mógł przewozić samochodem zwłoki. Są to jednak informacje niepotwierdzone. Intensywne poszukiwania chłopca trwają.

Zobacz także

Dawid Żukowski zaginiony

Przypomnijmy, że 32-latek zabrał syna z domu w Grodzisku Mazowieckim w środę około godziny 17. Miał zawieźć syna do jego matki mieszkającej w okolicy Okęcia w Warszawie. Kilka minut przed godziną 21 służby odebrały informację, że ojciec dziecka nie żyje. Mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo, rzucając się pod pociąg.

Zobacz także

Akcja poszukiwawczą dziecka wszczęto w środę około północy. Do działań zaangażowano wszystkie możliwe służby. 5-latka szukają policjanci, zawodowi i ochotniczy strażacy, żołnierze obrony terytorialnej, a także okoliczni mieszkańcy. Policja używa śmigłowców oraz psów tropiących. Swojej pomocy udzieliły też służby z niemieckiego Drezna.

Policja zwraca się o pomoc do wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu chłopca. Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, przyjmują policjanci Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można również telefonować do najbliższej jednostki Policji lub pod numer alarmowy 112.

Zobacz także

RadioZET.pl/Super Express