Zamknij

Nowe miejsca poszukiwań Dawida Żukowskiego. Policja przekopała stertę ziemi

19.07.2019 18:18
Poszukiwania Dawida Żukowskiego
fot. PAP

Nowy trop ws. zaginionego Dawida Żukowskiego nie przyniósł przełomu w poszukiwaniach. Policja przeszukała tereny w rejonie ogródków "Miejski Paluch" nieopodal warszawskiego lotniska Chopina. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dawid Żukowski zaginął w zeszłą środę. 5-latek został zabrany przez ojca z Grodziska około godziny 17. Według ustaleń policji, tego samego dnia przed godziną 21 ojciec odebrał sobie życie, rzucając się pod pociąg.

Od ponad tygodnia w poszukiwaniach Dawida udział biorą setki policjantów, a ich działania wspierali strażacy, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i mieszkańcy.

Poszukiwania Dawida Żukowskiego. Nowy trop nie przyniósł przełomu 

W czwartek Polsat News podał, że policja rozpoczęła przeszukanie terenów przylegających do ogródków działkowych przy ul. Kinetycznej nieopodal warszawskiego lotniska Chopina. Na miejscu pojawiły się psy tropiące i ciężki sprzęt. Przekopana została m.in. sterta ziemi na terenie przylegającym do Południowej Obwodnicy Warszawy. 

Trudno ich zliczyć. Były tu całe ekipy, naprawdę dużo

działkowicz w rozmowie z reporterem Polsat News

Nowy obszar poszukiwań Dawida Żukowskiego nie przyniósł przełomu. Psy nie podjęły tropu, a śledczy nie odnaleźli żadnego śladu po 5-latku. 

Zobacz także

Wcześniej funkcjonariusze przeszukali m.in. obszar od punktu w dzielnicy Łąki w Grodzisku, gdzie ojciec 5-latka zostawił samochód, do wysokości autostrady A2. Istotnym punktem na mapie poszukiwań był także węzeł Konotopa na autostradzie.

Pogrzeb ojca Dawida Żukowskiego

Ojciec zaginionego 5-letniego Dawida z Grodziska Mazowieckiego został w piątek pochowany na Cmentarzu Komunalnym we wsi Szczęsne pod Grodziskiem Mazowieckim.

Urna z prochami Pawła Ż. została przewieziona na cmentarz pod Grodziskiem Mazowieckim przed godz. 13. W pogrzebie poprowadzonym przez duchownego wzięło udział kilkadziesiąt osób, m.in. rodzina Pawła Ż. i jego współpracownicy.

Wszelkie zgłoszenia na temat zaginionego Dawida, nawet anonimowe, można przekazywać policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

RadioZET.pl/Polsat News