Zamknij

Blisko 7 lat sądowej batalii. Pracownica wygrała z szefem w sprawie o mobbing

Redakcja
05.10.2018 13:21
Blisko 7 lat sądowej batalii. Pracownica wygrała z szefem w sprawie o mobbing
fot. Value Stock Images/East News

Przeszukanie mieszkania przez Żandarmerię Wojskową, wezwania, kontrole, oskarżenia o oszustwa, zła ocena pracy – w taki sposób 57-letni ppłk Adam B., dowódca 1. Batalionu Drogowo-Mostowego w Dęblinie, przez lata nękał swoją pracownicę – informuje naszemiasto.pl.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Zmuszał mnie do wykonywania prac ponad możliwości, pisania meldunków, nie wyróżniał mnie jako jedynego pracownika w jednostce, nie dopuszczał mnie do żadnych informacji, kontrolował – opowiadała w TVP3 Lublin Dorota Krypska.

W 2012 roku ppłk Adam B postanowił zwolnić ją z pracy. Kobieta działała w związkach zawodowych, miała ochronę stosunku pracy. Organizacja nie zgodziła się na jej zwolnienie. Wtedy Adam B. zwolnił Dorotę Krypską dyscyplinarnie. Kobieta miała rzekomo nadużywać urlopu i wynosić dokumenty – informuje portal naszemiasto.pl.

Zobacz także

To z kolei oznaczało, że nie przysługiwał jej zasiłek dla bezrobotnych, nikt nie chciał też przyjąć kobiety do pracy. Postanowiła walczyć przed sądem.

Najpierw w 2015 roku została przywrócona do pracy i otrzymała wypłatę wynagrodzenia za czas spędzony na bezrobociu. Teraz ma otrzymać od Adama B. odszkodowanie. Sąd zdecydował też o dwuletnim zakazie zajmowania stanowiska dowódcy jednostki w Dęblinie przez Adama B. Wyrok nie jest prawomocny.

RadioZET.pl/naszemiasto.pl/TVP3 Lublin/JŚ