Zamknij

Jest areszt dla pięciu policjantów CBŚP

Redakcja
07.03.2017 08:50
CBŚP
fot. Archiwum Radia ZET

Jest decyzja o zastosowaniu aresztu wobec pięciu policjantów z CBŚP, podejrzanych o przywłaszczenie perfum, obuwia i zegarków. Rzeczy zostały zabezpieczone po rozbiciu zorganizowanej grupy przestępczej, podrabiającej markowe kosmetyki i ubrania.

O tej sprawie pisaliśmy już wczoraj. To największa od lat afera w tym elitarnym biurze w Policji. Zarzuty postawiono w sumie 16 osobom. Prokuratorzy nadal starają się ustalić, ile przedmiotów zagarnęli policjanci i jaka była ich wartość.

- Wobec pięciu podejrzanych skierowano wnioski o tymczasowe aresztowanie z uwagi na grożącą im surową karę oraz obawę matactwa - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Michał Dziekański. - Natomiast wobec pozostałych zastosowano nieizolacyjne środki zapobiegawcze, takie jak dozór policyjny, zakaz kontaktów między sobą. Policjanci zostali również zawieszeni w czynnościach służbowych - dodaje.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

W tej sprawie zarzuty usłyszało 13 funkcjonariuszy i ich 3 przełożonych, którzy wiedzieli o całym procederze, ale w żaden sposób nie zareagowali. Policjantom grozi do 10 lat więzienia, ich przełożonym do 5 lat.

RadioZET.pl/MaG/MP