Zamknij

Jaruzelska zmieni napis na grobie ojca? ''Nie będę bawiła się...'' [WIDEO]

Redakcja
10.03.2018 11:38
Jaruzelska zmieni napis na grobie ojca? ''Nie będę bawiła się...'' [WIDEO]
fot. Radio ZET

– Kiedy będzie takie postanowienie, że mam to zmienić, to nie będę walczyć – powiedziała w Radiu ZET Monika Jaruzelska pytana, czy zmieni napis na grobie ojca po wejściu ustawy degradacyjnej w życie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Wojciech Jaruzelski pochowany jest na Wojskowych Powązkach, a na grobie widnieje napis: „Generał Wojciech Jaruzelski. Żołnierz”. Zgodnie z uchwaloną przez parlament ustawą degradacyjną zostanie pozbawiony stopnia generalskiego.

– Nie wiem jeszcze, jaki napis dam, czy będzie to dowódca zwiadu konnego, bohater II wojny światowej, prezydent czy też zostawię generał, tylko zdegradowany przez rząd PiS w 2018 roku. Mówię to trochę sarkastycznie, bo nie będę bawiła się grobem ojca – podkreśliła Monika Jaruzelska.

W rozmowie z Łukaszem Konarskim córka gen. Jaruzelskiego zasugerowała, jakie mogą być dalsze kroki podejmowane w tej sprawie.

– To nie tylko „zdejmowanie generała”, ale próba pozbycia się ojca z Powązek, zapewne udana. Stosowany przez obecnie rządzących „danse macabre” z trumnami w tle jest w różnych tematach politycznych wykorzystywany. To byłby niezły spektakl: wyrzucanie Jaruzelskiego z grobu – dodała Jaruzelska.

Całość rozmowy Łukasza Konarskiego z Moniką Jaruzelską.

RadioZET.pl/DG