PiS nie zapomniał o dekoncentracji mediów. Pomysł właśnie wrócił

Redakcja
05.06.2018 12:47
Gazety
fot. Pixabay

Według cytowanego przez „DGP” współpracownika Jarosława Kaczyńskiego jesień tego roku ma stanąć pod znakiem dekoncentracji mediów. PiS miał już przygotować plan, a decyzje mają zostać podjęte, kiedy prezes PiS wyjdzie ze szpitala.

Gazeta twierdzi, że PiS sprawą zająć chce się podczas kampanii samorządowej. Nowa ustawa wprowadzałaby przede wszystkim ograniczenie na rynku medialnym kapitału zagranicznego. Informator „DGP” mówi także, że podobne obostrzenia mają dosięgnąć rynku reklamowego. Według dziennika to wynik ostatnich problemów wizerunkowych partii, takich jak sprawa Stanisława Pięty i protest rodziców osób niepełnosprawnych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Pod koniec maja Joanna Lichocka z PiS informowała, że projekt ustawy o dekoncentracji mediów jest gotowy i wymaga tylko decyzji politycznej kierownictwa PiS.   Parlamentarzystka podkreśliła, że jedną z tych zasad jest wolność prasy, a będąc w Unii Europejskiej, nie można wyrzucać z Polski wydawnictw ze względu na narodowość kapitału. Lichocka poinformowała, że w resorcie kultury jest przygotowany projekt ustawy, który zakłada dekoncentrację mediów, a dotyczy przede wszystkim mediów regionalnych, ale nie tylko.

RadioZET.pl/DGP/maal