Zamknij

Demonstracja pod siedzibą PiS. Policja rozpędza zgromadzonych

Redakcja
24.07.2017 13:45
Demonstracja pod siedzibą PiS. Policja rozpędza zgromadzonych
fot. Mariusz Gierszewski, Radio ZET

Po tym, jak Andrzej Duda zawetował dwa z trzech projektów ustaw, manifestacja przeniosła się spod Pałacu Prezydenckiego pod siedzibę Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie. Policja najpierw odgradzała teren. Gdy ludzie doszli na miejsce, mundurowi zaczęli ich rozganiać, mówiąc, że to nielegalna demonstracja.

Demonstrujący pod Pałacem Prezydenckim krzyczeli m.in. "Trzy razy weto" i "Wolne sądy". Gdy dowiedzieli się, że Andrzej Duda ku zaskoczeniu wszystkich zawetował dwie najważniejsze ustawy, postanowili przenieść się pod siedzibę PiS. Wcześniej tłum zaczął radośnie skandować „Andrzej Duda! Andrzej Duda!”.

Tłum pod siedzibą partii

Około godz. 12 protestujący wyruszyli sprzed Pałacu Prezydenckiego pod siedzibę partii rządzącej. Na jednym z banerów mieli hasło „Idziemy po prawo i sprawiedliwość”.

Gdy demonstranci krzycząc "chodźcie z nami" i "idziemy na Nowogrodzką" zaczęli zmierzać w kierunku siedziby PiS, policjanci rozpoczęli odgradzanie terenu.

Gdy manifestacja dotarła pod siedzibę partii, policjanci zaczęli rozganiać tłum, argumentując tym, że zgromadzili się tu nielegalnie.

Oto, jak na weta zareagował prezes PiS:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz