Zamknij

Znany bank planuje wycofać się z polskiego rynku

Redakcja
31.05.2017 17:57
Znany bank planuje wycofać się z polskiego rynku
fot. Pixabay

Agencja Reutera poinformowała, że Deutsche Bank zamierza sprzedać aktywa i wycofać się z polskiego rynku. Cena za jego przejęcie ma opiewać na blisko 2 miliardy złotych. Pośród potencjalnych nabywców brakuje instytucji kontrolowanych przez polski rząd.

Z anonimowych źródeł wynika, że powodem wycofania się banku z Polski jest strategia uwalniania kapitału i opuszczania tych segmentów rynków, które nie są dla firmy kluczowe. Według agencji Reutera dojdzie do rozdysponowania polskich aktyw i sprzedaży innym podmiotom pożyczek konsumenckich oraz firmowych kredytów hipotecznych w złotych.

Zobacz także

Nowy nabywca za Deutsche Bank Polska zapłaci około 400 milionów euro. Wśród potencjalnych kontrahentów wymienia się niemiecki Commerzbank (właściciel mBanku), hiszpański Santander (właściciel BZ WBK) oraz portugalski BCP (właściciel Millennium).

Zobacz także

Deutsche Bank rozpoczął działalność w Polsce w październiku 1995 roku. Z jego usług korzysta 396 200 klientów, co plasuje go w połowie drugiej dziesiątki banków działających na polskim rynku.

RadioZET.pl/bankier/DG