Zamknij

Ulubiona gra komputerowa Mateusza Morawieckiego. „Dochodziłem do bardzo wysokich poziomów”

Redakcja
03.03.2019 21:29
Ulubiona gra komputerowa Mateusza Morawieckiego. „Dochodziłem do bardzo wysokich poziomów”
fot. M.KUWAK/REPORTER/East News

„Cieszę, że Polska jest potęgą w grach komputerowych, w e-sporcie” - mówił w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z uczestnikami finałowego turnieju e-sportowego Intel Extreme Masters Katowice 2019. Zdradził przy tym, jaka jest jego ulubiona gra.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Premier spotkał się z organizatorami i uczestnikami rozgrywek finałowych turnieju e-sportowego Intel Extreme Masters Katowice 2019 w hali widowiskowo-sportowej Spodek.

- Cieszę się, że polscy gracze są zauważani na świecie, że są coraz lepsi - powiedział szef rządu na spotkaniu.

Zaznaczył, że „Polska jest potęgą w grach komputerowych, w e-sporcie”.

- Dla mnie to coś fantastycznego, że w tym bardzo kreatywnym sektorze gospodarki (...) jesteśmy nie tylko zauważalni na mapie świata, ale że jesteśmy jednymi z najlepszych - mówił Morawiecki.

PRZECZYTAJ TEŻ: Zarobki polskich doktorantów to żart? Prowadząca badania uznała, że to pomyłka

W rozmowie z dziennikarzami ocenił z kolei, że e-sport i branża gier są „wspaniałym impulsem do tworzenia zupełnie nowych usług i produktów”.

- W czym mamy się ścigać z bogatymi krajami Zachodu, jak nie w tych nowych branżach, które nie są aż tak bardzo kapitałochłonne, nie wymagają tak gigantycznych inwestycji kapitałowych, jak.. nie wiem… nowa fabryka samochodów? (...) Bardzo się cieszę, że ta branża ciągnie w górę gospodarkę polską, ciągnie w górę całą Polskę - dodał.

Ulubiona gra premiera

Premier przyznał w czasie rozmowy, że „dawno temu” też grał w gry komputerowe.

- Nazywała się Dig Dug ta moja gra - taki potworek, który pożerał tego głównego bohatera, czyli gonił mnie, ale tam dochodziłem do jakichś bardzo wysokich poziomów - wspominał Morawiecki.

Zobacz także

Jak mówił, na pytania, czy dzisiaj ma jakąś ulubioną grę, odpowiada, że jego „ulubioną grą jest gra, w której jest 40 mln postaci, 20 mln gdzieś poza obszarem podstawowym, ale też w naszym polu zasięgu, ma się tylko jedno życie i w tej grze chodzi o to, żeby Polska zaszła na jak najwyższy poziom”.

RadioZET.pl/PAP/JŚ