Zamknij

Słynny diler gwiazd skazany na sześć lat więzienia

Redakcja
16.04.2019 17:07
Słynny diler gwiazd skazany na sześć lat więzienia
fot. East News

Warszawski sąd skazał we wtorek Cezarego P. zwanego "dilerem gwiazd" oraz osoby, które miały pomagać mu w udzielaniu kokainy. Mężczyzna został skazany na 6 lat więzienia i musi zwrócić ponad milion złotych zarobionych na handlu narkotykami.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Sędzia Anita Kowal z Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ ogłosiła wyrok we wtorek po południu. Uznała Cezarego P.za winnego zarzucanych mu przez prokuratora czynów i skazała na łączną karę 6 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd zaliczył P. na poczet kary okres tymczasowego aresztowania od kwietnia 2016 roku do lutego 2019 roku.

Zobacz także

Sędzia orzekła także przepadek mienia w kwocie ponad 1 mln złotych, który Cezary P. miał zarobić udzielając narkotyki swoim klientom. Oprócz tego "diler gwiazd" został ukarany grzywną w wysokości 30 tysięcy złotych oraz musi zapłacić 20 tysięcy złotych na cele przeciwdziałania narkomanii.

Żona Cezarego P., Iwona P. została skazana rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata próby, musi zapłacić 7,5 tysiąca złotych grzywny oraz 4 tysiące złotych na cele przeciwdziałania narkomanii. Postępowanie wobec córki oskarżonych, Patrycji P. zostało warunkowo umorzone w związku z "pozytywną prognozą kryminologiczną".

Zobacz także

Pozostali oskarżeni, czyli osoby, które m.in. miały przekazywać numer dilera swoim znajomym i w ten sposób pomagać mu w udzielaniu narkotyków, także zostały skazane. Sąd uznał, że są to "przypadki mniejszej wagi" i osoby te będą musiały zapłacić grzywny oraz wpłacić wyznaczone przez sąd kwoty na cele przeciwdziałania narkomanii.

Żadne z oskarżonych nie stawiło się na ogłoszeniu wyroku. Wtorkowy wyrok jest nieprawomocny.

RadioZET.pl/PAP