Zamknij

Dlaczego 4 tysiące Polaków wrzuciło w weekend zdjęcie swojej dłoni?

Redakcja
20.03.2017 19:03
Dlaczego 4 tysiące Polaków wrzuciło w weekend zdjęcie swojej dłoni?
fot. Lifetime

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa. Z tej okazji Stowarzyszenie Bardziej Kochani i telewizja Lifetime zorganizowały akcję #LiniaProsta, której celem jest zbiórka środków na projekt „Mieszkanie chronione”.

Pojedyncza, prosta i przecinająca dłoń linia papilarna to jedna z cech wyróżniających osobę z zespołem Downa. 21 marca w Światowym Dniu Zespołu Downa warto przyłączyć się do akcji charytatywnej. Jak to zrobić?

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Wystarczy narysować na dłoni poprzeczną linię, zrobić zdjęcie i 21 marca zamieścić je na swoich kanałach społecznościowych razem z hashtagiem #LiniaProsta. Za każde zdjęcie oznaczone hashtagiem #LiniaProsta, własne lub udostępnione publicznie na Instagramie, Twitterze lub Facebooku, telewizja Lifetime przekaże 5 złotych na rzecz Stowarzyszenia Bardziej Kochani na projekt „Mieszkanie chronione”, który pomaga usamodzielnić się osobom z zespołem Downa.

Kampanii towarzyszy nagranie pokazujące w symboliczny sposób trudności z dorastaniem i usamodzielnianiem się, jakie w życiu spotykają osoby z zespołem Downa.

Akcja #LiniaProsta potrwa do końca marca 2017 roku.

RadioZET.pl/Lifetime/DG